Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stráž pod Ralskem - Bona vita + Zpěvandule

Koncert duchovní hudby v kostele sv. Zikmunda ve Stráži pod Ralskem v neděli 8. října od 16.00.

 Vystoupí Bona vita a pěvecký sbor Zpěvandule z Mimoně.

plakat---straz-pod-ralskem.jpg

Článek z pera sbormistryně z Mimoně:

Koncert s pěveckým sborem Bona Vita 8.10.2017

Když jsme letos na jaře (26.5.2017)zavítali během našeho koncertního turné do východních Čech do Hořic, bylo hned jasné, že se se sympaťáky v pěveckém sboru Bona Vita nevidíme naposledy… Padli jsme si do oka a společně strávený čas se nezapomenutelně zapsal do naší paměti. Oni pozvali nás, my jsme pozvali na oplátku zase je a náš společný koncert v našem regionu se uskutečnil 8. října 2017. Těšili jsme se na jejich návštěvu, chtěli jsme přátelům ukázat naše krásná místa v okolí a vzít je třeba na Juliinu vyhlídku nebo do Sloupu, ale větru a dešti neumíme poručit…. Předpověď počasí byla taková, že jsme nemohli vyrazit do přírody – zima, mokro, déšť a vítr – to vše nás zahnalo pod střechu. Takže jsme spolu zašli na oběd, potom do muzea v Hamru a pak jsme již rovnou jeli do Stráže pod Ralskem, kde se v kostele konal náš společný koncert.

Hlavní slovo měli samozřejmě naši milí hosté, my jsme obstarali úvod koncertu. Regina zařadila jásavou Intradu s Kamilovým sólem, potom naši milovanouAká si mi krásná, pár duchovních skladeb,  pro zahřátí tři africké a ještě další písně, dokonce jsme měli jednu premiéru – Osé šalom – a dopadla dobře! Bona Vita převzala taktovku po nás a předvedla krásný pestrý program,  barevný ve výrazu, citlivý v projevu a jemný v dynamických odstínech. Moc pěkně jim to znělo! Mě osobně „dostala“ jejich úprava „Irishblesing“ – nádherně zakomponovaná recitace do brumenda, fakt mi běhal mráz po těle…..

Závěr koncertu patřil společnému zpěvu – Exaltabo, Laudate a Tebe pojem zněly v provedení našeho „velkého“ sboru nádherně! To by bylo prima, zazpívat si tak častěji!

fotogalerie zde

https://www.facebook.com/regina.krchnakova/posts/1938414092841012

 

 

 

 
 

 

Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>